021-22388301 __021-22388302

تهران , سعادت آباد ,خیابان سرو شرقی , خیابان مجد

مرکز جراحی سعادت آباد طبقه پنجم

بهترین کلینیک سردرد

بهترین کلینیک سردرد

آشنایی با بهترین کلینیک سردرد برای افرادی که به انواع سردرد مبتلا هستند، بسیار حائز اهمیت است. از آنجا که کلینیک‌های سردرد به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند، برای افرادی که به این بیماری دچار هستند، کاربردی‌تر خواهند بود. در اینجا قصد داریم با بهترین کلینیک سردرد و ویژگی‌های آن به طور کامل آشنا شویم؛ با ما همراه باشید.

کلینیک‌ سردرد طبیب

سردرد یکی از بیماری‌های شایع است که هر فردی در طول زندگی خود به آن دچار می‌شود. این بیماری انواع مختلف و منشاهای گوناگونی دارد که هر کدام می‌توانند بر کیفیت زندگی افراد، اثر منفی بر جای بگذارند. گستردگی انواع سردرد، پزشکان متخصص مغز و اعصاب را بر آن داشته است که مراکزی کاملا تخصصی را برای درمان این بیماری تاسیس نمایند.

بهترین کلینیک سردرد

 

در یک کلینیک سردرد انواع سردرد و منشاء آن به طور کاملا تخصصی مورد بررسی قرار‌ می‌گیرد و بررسی‌های لازم برای تشخیص دقیق بیماری انجام می‌شود. بخش سردرد کلینیک مغز و اعصاب طبیب در حوزه درمان انواع سردرد مقاوم به درمان در خدمت شما مراجعان گرامی میباشد.

 

کلینیک داخلی مغز و اعصاب

 

برای چه نوع سردردهایی می‌توان به کلینیک سردرد مراجعه کرد؟

سردردهای مختلفی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به طور کلی در چند دسته قرار داد. اگر چه تمامی سردردها نیاز به مراجعه به کلینیک دارند، اما بهترین کلینیک سردرد، کلینیکی است که بتواند برای تمامی انواع سردرد اقدامات مناسبی را به بیمار ارائه دهد. در ادامه شایع‌ترین انواع سردرد را مورد بررسی قرار می‌دهیم و نشانه‌های هر یک را به طور کامل شرح می‌دهیم.

 

سردرد میگرنی

سردردهای میگرن نوعی سردرد هستند که به صورت ضربان دار در یک طرف سر ایجاد‌ می‌شوند. برخی افراد تا چند روز به این سردرد دچار هستند و گاهی اوقات نمی‌توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند. این نوع بیماری در برخی موارد بر روی بینایی فرد نیز اثر‌ می‌گذارد. در نمونه‌های شدیدتر می‌گرن فرد حالتی شبیه به سکته مغزی پیدا می‌کند به گونه‌ای که فرد در یک سمت بدن خود احساس بی حسی می‌کند و نوعی ضعف نیمه فلج کننده دارد. این نوع سردرد بسیار شایع است و بیشترین مراجعین کلینیک سردرد دچار این نوع بیماری هستند.

 

سردرد میگرنی

سردرد خوشه ای

نوعی دیگر از سردرد، سردردهای خوشه‌ای است که شباهت زیادی به می‌گرن دارد. بیمار در پشت چشم به صورت یک طرفه احساس درد می‌کند اما دچار حالت تهوع نمی‌شود. مردان در سنین 20 تا 40 سالگی به این بیماری دچار‌ می‌شوند. به همین دلیل بیشترین مراجعه مردان به کلینیک سردرد برای سردردهای خوشه‌ای است. از آنجا که شباهت این بیماری به میگرن بسیار بالاست، متخصصان باتجربه در بهترین کلینیک سردرد به راحتی می‌توانند تفاوت آن دو را تشخیص دهند.

 

سردرد خوشه ای

سردرد هورمونی

سردردهای هورمونی بیشتر در بین خانم‌ها دیده می‌شود و در دوران عادت ماهیانه بروز می‌کند. تغییرات هورمونی که در زمان عادت ماهیانه و هنگام تخمک گذاری ایجاد می‌شود، موجب بروز این نوع سردرد می‌شود. علی رغم اینکه این نوع بیماری با استراحت برطرف می‌شود و معمولا بیش از 1 روز ادامه پیدا نمی‌کند، با این حال بهترین کلینیک سردرد حتی برای این نوع سردرد نیز خدمات ارائه می‌دهد.

سردردهای ناشی از فعالیت

این نوع بیماری بیشتر ناشی از فعالیت‌های شدید بدنی ایجاد می‌شود. این فعالیت‌ها شامل وزنه برداری،  ورزش‌های حرفه‌ای، پرش از ارتفاع، رابطه جنسی و غیره به وجود‌ می‌شود. این نوع سردرد معمولا تا 2 روز ادامه پیدا می‌کند و سرتاسر سر را در بر‌ می‌گیرد. نوع این سردرد، ضربان دار است و بیشتر افرادی که سابقه خانوادگی دارند به آن دچار‌ می‌شوند. افرادی که به این نوع سردرد دچار هستند، می‌توانند با مراجعه به بهترین کلینیک سردرد، خود را از این درد آزاردهنده خلاص کنند.

 

درمان سردرد

سردرد ثانویه

این نوع سردرد معمولا به دلیل یک بیماری زمینه‌ای در بدن به وجود‌ می‌آید؛ به همین خاطر بر روی آن نام ثانویه گذاشته اند. برخی از شایع‌ترین انواع سردرد ثانویه عبارت است از:

  1. تومور مغزی یا آنوریسم: این نوع درد به دلیل وجود تومور مغزی و فشار ناشی از وجود آن ایجاد می‌شود. گاهی اوقات تجمع خون بر اثر تومور نیز باعث بروز درد در ناحیه سر می‌شود. این نوع درد در ناحیه سر پس از عمل جراحی تومور مغزی و برداشتن تومور به مرور کم شده و از بین می‌رود.
  2. سردرد نخاعی: این نوع درد به دلیل تزریق مایع بی حسی به نخاع و یا نمونه برداری از نخاع ایجاد می‌شود. بیمار در چنین مواقعی از بروز سردرد احساس ناراحتی می‌کند. هنگامی که مایع بی حسی از بدن خارج شود، سردرد نیز از بین می‌رود. افرادی که به چنین سردردی دچار هستند با تجویز مسکن درمان‌ می‌شوند.
  3. سردرد گردنی یا سرویکوژنیک: تحلیل رفتن دیسک بین مهره‌های گردنی عامل اصلی بروز این نوع درد است. در واقع فشاری که بر روی نخاع ایجاد می‌شود باعث بروز درد در این ناحیه و در قسمت سر می‌شود. در بهترین کلینیک سردرد برای افرادی که به این نوع بیماری دچار هستند نیز خدماتی ارائه می‌شود.
  4. سردرد ناشی از مننژیت: مننژیت نوعی بیماری است که به واسطه آن اطراف مغز و نخاغ دچار التهاب و عفونت می‌شود و این عامل باعث بروز سردرد در بیمار می‌شود. دردی که در سر ایجاد می‌شود در این بیماری در کل سر پخش می‌شود و بیمار در تمام سر، احساس درد دارد.
  5. سردرد سینوسی: سینوزیت و التهاب سینوس‌ها نیز نوع دیگری از بیماری زمینه‌ای است که باعث بروز سر درد و احساس خشکی می‌شود. درد ناشی از این نوع بیماری معمولا گذراست اما بیمار را آزار می‌دهد. به همین دلیل اغلب بیماران برای درمان آن به پزشک مراجعه می‌کنند.

 

سردرد ناشی از تومور مغزی

سردردهای فوق همگی جزء شایع‌ترین سردردها هستند که افراد به هر کدام از آن‌ها دچار باشند می‌توانند به کلینیک سردرد مراجعه کنند و شرح حال خود را به پزشک ارائه دهند. بهترین کلینیک سردرد، تمامی امکانات لازم برای تشخیص دقیق هر یک از انواع سردرد را دارد و بیماران نیاز به مراجعه به سایر مراکز درمانی ندارند. اما این تنها ویژگی بهترین کلینیک سردرد نیست. یک کلینیک درمانی خوب ویژگی‌های دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی سایر ویژگی‌های آن‌ می‌پردازیم.

ویژگی‌های بهترین کلینیک سردرد

کلنیک‌های سردرد زیادی در سراسر کشور دایر شده‌اند، اما برای آشنایی با بهترین کلینیک سردرد باید در ابتدا با ویژگی‌های یک کلینیک خوب در این حوزه آشنایی پیدا کرد. برخی از ویژگی‌های یک کلینیک مناسب برای درمان انواع سردرد شامل موارد زیر می‌شود.

استفاده از متخصصان مغز و اعصاب حاذق

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین کلینیک سردرد، استفاده از متخصصان مغز و اعصاب ماهر و باتجربه است. وجود پزشکان متبحر که سال‌ها در زمینه شناخت انواع سردرد و درمان آن تجربه به دست آورده اند، می‌تواند روند درمان را برای بیماران بسیار هموار نماید. برخی از پزشکان به دلیل سال‌ها تجربه و ویزیت انواع بیماران مبتلا به سردرد، تنها با گرفتن شرح حال از بیمار می‌توانند به سرعت نوع بیماری را تشخیص دهند و حتی نیاز به استفاده از روش‌های تشخیصی مانند سی تی اسکن نیز ندارند. از این رو یک کلینیک سردرد خوب دارای متخصصان مغز و اعصاب حاذق است که سریعا نوع سردرد را تشخیص می‌دهند و روند درمان را آغاز می‌کنند.

برخورداری از کلیه تجهیزات لازم

بهترین کلینیک سردرد باید کلیه تجهیزات لازم برای تشخیص انواع سردرد را داشته باشد تا افراد از مراجعه به سایر مراکز بی نیاز باشند؛ به ویژه تجهیزاتی که مربوط به تصویربرداری از مغز هستند و برای تشخیص انواع سردرد کاربرد دارند. بنابراین یک کلینیک خوب، کلیه تجهیزات لازم را در خود دارد و مراجعین دیگر نیاز ندارند که به مراکز مختلف مراجعه کنند. این موضوع روند تشخیص و درمان را سرعت می‌بخشد و رضایت مراجعین را نیز در پی دارد.

سهولت در دریافت نوبت

برخی از مراکز درمانی به دلیل مراجعین بسیار زیاد، نوبت‌های طولانی مدت به بیماران می‌دهند. این موضوع برای بیمار خوشایند نیست. چراکه زمان مناسب برای درمان از دست می‌رود و از طرفی فرد باید تا زمان فرا رسیدن نوبت، درد را تحمل کند. در نتیجه یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین کلینیک سردرد، سهولت در دریافت نوبت است. در یک مرکز تخصصی، بیمار می‌تواند در اسرع وقت نوبت خود را اخذ نماید. علاوه بر این روش‌های آسان مانند اخذ نوبت از طریق تماس تلفنی، نوبت اینترنتی و غیره در کنار اخذ نوبت به صورت حضوری نیز در نظر گرفته شده است.

اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک سردرد

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تفاوت مراجعه به کلینیک سردرد با مراجعه به دکتر متخصص چیست؟ یا اینکه چه ضرورتی وجود دارد که به این کلینیک مراجعه کنیم؟ در پاسخ باید گفت از آنجا که سردرد جزء بیماری‌های بسیار شایع است که تمامی افراد به آن دچار‌ می‌شوند، مراجعه به مرکزی که به طور کاملا تخصصی بر روی درمان سردرد تمرکز دارد، می‌تواند روند درمان را برای بیمار کاملا تغییر دهد. به دلیل اینکه مراجعه به متخصصان مختلف معمولا بیمار را دچار سردرگمی می‌کند و زمان طلایی برای درمان برخی بیماری‌های مربوط به مغز را از بین می‌برد. اما مراجعه به بهترین کلینیک سردرد، باعث می‌شود فرد در کوتاه‌ترین زمان ممکن،  روند درمان خود را انجام دهد و از تمامی امکانات لازم برای تشخیص بیماری خود در یک مکان بهره مند شود. علاوه بر این معمولا بیمارانی که به کلینیک‌های تخصصی مراجعه می‌کنند از روند درمان خود رضایت بیشتری دارند و ترجیح می‌دهند در مراجعات بعدی خود نیز به یک مرکز جامع مراجعه نمایند.

انواع خدمات کلینیک سردرد طبیب

خدماتی که در کلینیک سردرد ارائه می‌شود شامل ویزیت بیمار، تشخیص منشاء درد، انواع اقدامات تشخیصی از قبیل تصویربرداری از مغز و دارو درمانی است. در ویزیت بیمار، معاینات سرپایی انجام‌ می‌گیرد تا نوع سردرد تشخیص داده شود. تشخیص نوع سردرد یکی از مهم‌ترین مراحل در چنین مراکزی است؛ چراکه مسیر درمان را مشخص می‌کند. پس از تشخیص منشاء درد، با توجه به نوع بیماری، مسیر درمان برای بیمار شرح داده می‌شود.

مراحل ارائه خدمات به بیماران در بهترین کلینیک سردرد

بیمار با اولین مراجعه به کلینیک سردرد، توسط متخصص مغز و اعصاب ویزیت می‌شود. متخصص با گرفتن شرح حال از بیمار، نوع سردرد وی را مشخص می‌کند. در صورتی که برای تشخیص دقیق‌تر نیاز به انجام سی تی اسکن از مغز باشد، تصویربرداری از مغز درخواست می‌شود. این روند در بیمارانی که مشکوک به تومورهای مغزی هستند با جدیت بیشتری انجام‌ می‌گیرد. پس از ارائه نتایج سی تی اسکن، بیمار به طور دقیق‌تر ویزیت شده و اقدامات درمانی انجام می‌شود.

در صورتی که نوع سردرد بیمار با استفاده از دارو درمانی قابل درمان باشد، داروهای مورد نظر تجویز شده و کار با بیمار به اتمام‌ می‌رسد. اما در مواردی که سردرد ناشی از وجود تومور یا ضایعه در مغز باشد، باید روند درمان با سرعت و جدیت بیشتری پیگیری شود. پس از تشخیص تومور در بیمار باید در اسرع وقت جراحی صورت گیرد و تومور از مغز خارج شود. این موضوع کاملا طبق نظر و تشخیص پزشک متخصص مغز و اعصاب انجام می‌شود. علاوه بر این در چنین بیمارانی به منظور بررسی دقیق‌تر، پرونده پزشکی تشکیل می‌شود تا روند درمان و نتایج چکاپ‌های دوره‌ای ثبت گردد. در بهترین کلینیک سردرد تمامی مراحل با سرعت بیشتری انجام می‌شود تا بیماری به مراحل حاد خود نرسد.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

در اینجا با بهترین کلینیک سردرد، ویژگی‌های آن و خدماتی که ارائه می‌دهد، آشنا شدیم. در صورتی که به هر یک از انواع سردرد مبتلا هستید می‌توانید با مراجعه به این نوع کلینیک، بیماری خود را به طور تخصصی مورد بررسی قرار دهید و روند درمان را توسط یک متخصص مغز و اعصاب باتجربه پیگیری کنید. این کار می‌تواند مسیر درمان را برای افراد هموارتر و درمان را نتیجه‌بخش‌تر نماید.

Rate this post

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب تهران _ بهترین کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب سعادت آباد _ کلینیک مغز و اعصاب کودکان تهران _ کلینیک مغز و اعصاب غرب تهران _ متخصص مغز و اعصاب _ بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران _ داخلی مغز و اعصاب _ متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ بهترین متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ متخصص مغز و اعصاب کودکان _ کلینیک روانشناسی _ بهترین کلینیک روانشناسی تهران _ کلینیک روانشناسی تهران _ مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ کلینیک شبانه روزی مغز و اعصاب _ متخصص مغز و اعصاب سعادت آباد _روانپزشک سعادت آباد