021-22388301 __021-22388302

تهران , سعادت آباد ,خیابان سرو شرقی , خیابان مجد

مرکز جراحی سعادت آباد طبقه پنجم

بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر

بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر

دیسک کمر عارضه شایعی است که دچار شدن به آن سن و سال نمی‌شناسد. ستون فقرات بدن هر انسانی متشکل از مهره‌های استخوانی است. حد فاصل بین استخوان‌ها را بالشتک‌های انعطاف‌پذیری پوشش می‌دهند که مانع اصطکاک بین استخوانی شوند. التهاب، پارگی و آسیب دیدن دیسک باعث فشار وارد کردن به عصب،  نخاع و استخوان‌ها خواهد شد و به شکل بیماری‌های متعدد ظهور و بروز پیدا می‌کند. گاهی تنها راه درمانی برای کاهش درد، جراحی دیسک کمر است، گاهی دارو درمانی و گاه مراجعه به بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر.

کمردرد، علت‌ها و درمان

کمردرد بیشتر ریشه در عادات غیر صحیح رفتاری و اختلالات وضعیتی دارد، اما مشکلات عصبی، پوکی استخوان، سندروم درد میوفاسیال، سندروم فیبرومیالژیا، شکستگی در مهره‌ها، التهاب مغز استخوان یا استئومیلیت، التهاب مفاصل یا ساکروایلیت، سندروم دم اسبی یا همان کوداکوینا و تومورها نیز می‌توانند درد ستون فقرات را تشدید کنند. اگر علت اصلی درد شناسایی نشود، معمولا فقط از طریق مسکن می‌توان درد را برای مدت کوتاهی ساکت کرد. گاهی هم پزشکان علت را شناسایی می‌کنند و از یکی از روش‌های تجویز دارو، دستکاری ستون فقرات، ورزش درمانی، فیزیوتراپی، اصلاح رفتاری،  ماساژ و طب سوزنی تصمیم به ترمیم وضعیت موجود می‌گیرند. اگر این شیوه‌ها جواب ندهد، پزشک معمولا دست به دامن جراحی می‌شود تا بیمار را از شرایط بغرنجی که قرار دارد، نجات دهد.

کمردرد ناشی از دیسک کمر

اما امکان جراحی به سبب عوارض متعدد،  مدت طولانی نقاهت و حتی هزینه‌های سنگین برای همه بیماران وجود ندارد. اینجاست که اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر، بیش از پیش محرز می‌شود.

 

تزریق اوزون چگونه دیسک کمر را درمان می‌کند؟

اگر برای نخستین باری است که با شیوه درمانی تزریق اوزون مواجه شده‌اید و یا مدت‌هاست که گرفتار درد مزمن در ستون فقرات هستید و پزشک تزریق اوزون را به شما پیشنهاد کرده است، خوب است بدانید که اوزون یک گاز طبیعی است که مولکول‌های آن از سه اتم اکسیژن تشکیل شده‌اند.

تزریق اوزون برای درمان دیسک کمر

هنگامی که پزشک یا مراقب درمانی این گاز فشرده را از طریق تزریق، وارد دیسک بیمار کند، سطح التهاب کاهش پیدا خواهد کرد. در نتیجه مهره‌ها در جای قبلی قرار خواهند گرفت، فشار وارد شده به عصب کاهش می‌یابد و درد بیمار بهبود پیدا می‌کند.

به عبارت دیگر در بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر با انجام این شیوه درمانی نه ارتفاع دیسک کاهش پیدا می‌کند و نه آناتومی طبیعی دیسک تغییر می‌یابد. در حالی که معمولا در جراحی‌ها این اتفاق می‌افتد و بیمار به سبب کاهش ارتفاع دیسک و تغییر آناتومی ستون فقرات دچار عوارض بعد از عمل خواهد شد.

چرا تزریق اوزون بهتر از جراحی است؟

علم پزشکی طی دهه‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیر را شاهد بوده است. از جمله رویدادهای مثبتی که در دستور کار بعضی از پزشکان و متخصصان قرار گرفته این است که روش درمانی را از جراحی به روش‌های کم تهاجمی، سرپایی، با دوره نقاهت کوتاه مدت، بدون درد و خونریزی و البته قیمت ارزان‌تر تغییر دهند.

اوزون درمانی دیسک کمر

در بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر به کمک فولوروسکوپی و با استفاده از بیهوشی موضعی و آرام بخش،  اوزون به دیسکال وارد می‌شود. این عمل سرپایی است و مدت نقاهت آن نهایتا یک روز است. در این شیوه درمانی بر خلاف جراحی، سلامت طولانی مدت دیسک تضمین می‌شود. در حالی که در دیگر روش‌های درمانی برای مشکلات دیسک که از سوی پزشکان توصیه می‌شود مانند دیسککتومی آندوسکوپی، میکرودیسککتومی یا جراحی لیزری، بخشی از دیسک آسیب‌دیده برداشته می‌شود یا طی فرآیند عمل جراحی تبخیر می‌گردد. واضح است که این شیوه‌های تهاجمی باعث کاهش ارتفاع و از دست رفتن یکپارچگی دیسک خواهند شد.

دریافت خدمات درمانی از بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر باعث می‌شود تا ریسک یک عمل جراحی سخت را کاهش دهید و دوران نقاهت دردناک و بلند مدت را تقریبا به صفر برسانید!

تزریق اوزون به دیسک چگونه باعث بهبود بیمار می‌گردد

اولین و بدیهی‌ترین کاری که اوزون با دیسک می‌کند، کاهش التهاب است. همین کاهش التهاب باعث قرار گرفتن مهره‌ها در جای اصلی و اولیه و بهبود درد در بیمار خواهد شد. اما این تنها کاری نیست که اوزون روی دیسک انجام می‌دهد. این روش درمانی باعث بهبود جریان خون و افزایش تخلیه لنفاوی خواهد شد. همچنین به سلول‌های بنیادی بدن سیگنال ارسال می‌کند. مراجعه شما به بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر و استفاده از این شیوه باعث می‌شود تا سلول‌های پوشش خارجی دیسک که قادر هستند تا پارگی‌های موجود را ترمیم کنند به سرعت تکثیر شوند.

آیا تزریق اوزون برای همه افراد مبتلا به دیسک کمر مناسب است؟

واقعیت این است که تشخیص نهایی اینکه درمان مشکلات ستون فقرات شما باید از چه طریقی پیگیری شود، بر عهده پزشک متخصص است. پزشک با بررسی سوابق بیمار، شرح حال او، پرونده پزشکی، داروهای مصرفی، بیماری‌های زمینه‌ای و روش‌های درمانی پیشین تصمیم می‌گیرد که به دیسک شما اوزون تزریق کند یا خیر.

مزایای تزریق اوزون برای دیسک کمر چیست؟

اگر تصمیم دارید در بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر اقدام کنید، بهتر است درباره این روش درمانی بیشتر مطالعه کنید و با مزایای ان آشنا شوید:

دوره نقاهت کوتاه

فقط یک روز! بله! هر چقدر که جراحی ستون فقرات دوره بهبود طولانی دارد، با تزریق اوزون می‌توانید خیلی زود سر کار اصلی خود بازگردید. زیرا تزریق یک روش تهاجمی نیست، بنابراین اصطلاحا نه خونی از دماغ کسی آمده است، نه خبری از زخم و پانسمان و غیره و ذلک است. هیچ احتیاجی هم به این نیست که چند روز یا چند هفته امور عادی زندگی را متوقف کنید. البته اگر به گواهی پزشک معالج برای تعطیلات چند روزه نیاز دارید که این موضوع بحثی جداست!

بدون نیاز به تکرار

چنانچه در تزریق اوزون را بهترین کلینیک انجام داده باشید، نیازی به تکرار این روش درمانی نیست و عمدتا شما با همان یک بار نتایج مثبت را خواهید دید. اما چنانچه به تدبیر پزشک معالج، ناگزیر به تکرار این روش شدید،  خوب است بدانید که میزان موفقیت به اندازه درمان اولیه بالا خواهد بود، در حالی که در اعمال جراحی هر چقدر عمل تکرار شود شانس موفقیت کمتر خواهد بود. با این وجود روش تزریق دیسک اوزون را می‌توان با خیال راحت تکرار کرد، اما اکثر بیماران با یک جلسه به طرز محسوسی کاهش درد را تجربه می‌کنند و نیازی به تکرار جلسه ندارند.

بدون خطر و عوارض

هر دارو یا شیوه درمانی، مزایا و معایب خاص خودش را دارد. تقریبا تمام پزشکان وقتی جراحی ستون فقرات را به بیماران خود پیشنهاد می‌کنند، عوارض و خطرات را نیز یادآوری می‌کنند. اما تا امروز برای این روش درمانی در بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر، هیچ خطر شناخته ‌شده‌ای مطرح نشده است و حتی خبری از عارضه‌های جزئی و موقتی هم نیست.

مشاهده نتایج به صورت فوری بعد از انجام اوزون تراپی

به همه مزایای این روش درمانی سرعت نتیجه‌گیری را نیز باید اضافه کنیم. بیمار پس از تزریق اوزون به صورت فوری نتایج را احساس خواهد کرد و اثرات ضد درد را مشاهده خواهد نمود. اگرچه پاسخگویی بدن افراد به اکثر روش‌های درمانی متفاوت خواهد بود، اما بیشتر کسانی که تزریق اوزون انجام داده‌اند، بلافاصله پس از اولین جلسه با کاهش قابل ملاحظه درد مواجه می‌شوند. اگر سطح آسیب و درد زیاد باشد، ممکن است جلسات درمانی 3 تا 5 جلسه تکرار شود.

بدون شکاف و خونریزی

پزشک معالج معمولا برای افرادی که توان عمل جراحی را به دلایل متعدد مانند افت ضربان قلب یا افزایش قند خون ندارند، درمان در بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر را توصیه می‌کند. بنابراین فرد بیمار بدون هیچگونه شکاف یا خونریزی ناشی از عمل جراحی،  می‌تواند تحت درمان قرار بگیرد.

هزینه کمتر

هزینه این روش درمانی به نسبت سایر شیوه‌های درمان دیسک کمر کمتر است و با توجه به مزایای متعددی که دارد کاملا مقرون به صرفه تلقی می‌شود.

آیا اوزون تراپی درد دارد؟

محل تزریق اوزون تحت نظر پزشک معالج به صورت موضعی بی‌حس خواهد شد، بنابراین بیمار هیچ درد و عارضه‌ای را حس نخواهد کرد. در سراسر دنیا توسط افرادی که از این روش درمانی استفاده کرده‌اند، تنها چندین مورد عارضه به ثبت رسیده است که آن هم شامل سردرد، سرگیجه، گرگرفتگی، بی‌خوابی یا خارش بوده است، بنابراین برای مراجعه به بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر لازم نیست شک و تردیدی به دلتان راه بدهید.

بهترین بیمارستان برای تزریق اوزون به دیسک کمر کدام است؟

چنانچه پزشک معالج، تزریق اوزون را برای درمان مشکلات دیسک کمر شما تجویز کرده باشد، لازم نیست هزینه بیمارستان بدهید و یا نگران باشید که آیا بیمارستان مزبور تحت پوشش بیمه درمانی شما قرار دارد یا خیر. زیرا شما پس از تزریق نیازی به بستری شدن نخواهید داشت، بنابراین کافی است در زمان مقرر در کلینیکی که پزشک به شما معرفی خواهد کرد حاضر شوید.

عمل اوزون تراپی دیسک کمر چقدر زمان خواهد برد؟

همان‌طور که پیشتر نیز اشاره کردیم نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست و شما کافی است در بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر که پزشک به شما معرفی خواهد کرد برای انجام درمان حاضر شوید. تزریق اوزون نهایتا یک ساعت زمان خواهد برد و در برخی موارد حتی نیم ساعته نیز عمل بیمار به اتمام خواهد رسید.

مراقبت‌های بعد از تزریق اوزون به دیسک کمر

اگرچه تزریق اوزون به دیسک کمر دوره نقاهت آنچنانی ندارد،  اما منطقی است که برای تسریع روند عضلات آسیب دیده، کاهش التهاب و بهبود موضع حداقل دو تا سه روز پس از انجام این روش درمانی، بیمار استراحت کند و از انجام اعمال سنگین مانند ورزش‌های روتین، خم و راست شدن‌های مکرر و بلند کردن اشیاء سنگین خودداری کند.

چنانچه به بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر مراجعه کرده باشید، استفاده از کمپرس‌های گرم و سرد طبق دستور پزشک معالج خود را فراموش نکنید. باید در نظر بگیرید که عضلات شما در حال بازسازی هستند و هرچه مصرف پروتئین را بالاتر ببرید، روند درمان را سرعت خواهید بخشید. اگرچه پس از اوزون تراپی درد آنچنانی نخواهید داشت، اما پزشک چند مسکن به شما معرفی خواهد کرد که حتما تهیه کنید تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده نمایید.

بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اوزون تراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی مدرن است که هنوز اکثر بیماران با آن آشنایی کامل ندارند. کلینیک تزریق اوزون باید متشکل از پزشکانی حاذق و متخصص باشد که دوره تخصصی این روش درمانی را نزد اساتید برجسته گذرانده باشند. زیرا علی رغم همه مزایایی که برای این روش برشمردیم، چنانچه تزریق به درستی صورت نگیرد یا بافت نخاعی را تحت تاثیر قرار دهد، ممکن است بیمار را با مشکلات عدیده دیگری مواجه سازد. بنابراین در وهله اول بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر متشکل از پزشکانی متخصص در حوزه مغز و اعصاب و کادر درمانی پاسخگو و متعهد است.

پرستاران، تکنسین‌ها و حتی متولیان پذیرش کلینیک باید پاسخ‌هایی شفاف و روشن درباره نحوه انجام این روش، مدت زمان حضور بیمار، نوع بیهوشی یا بی‌حسی و حتی هزینه‌ها ارایه دهند تا بیمار بدون دغدغه بتواند مراحل درمان خود را تکمیل کند.

همچنین بهترین کلینیک اوزون تراپی باید دارای تجهیزات و دستگاه‌های مدرن و تخصصی باشد تا پزشکان بتوانند با حداکثر دانش و توان خود به مراجعه‌کنندگان خدمات درمانی ارائه دهند. بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر باید در موقعیت جغرافیایی قرار گرفته باشد که دسترسی عموم به آن آسان باشد و یافتن مکان برای همه افراد با هر موقعیت اجتماعی، سطح سواد و رده سنی دشوار نباشد. همچنین دسترسی آسان به واحدهای کلینیک و تردد راحت بین بخش‌ها نیز باید در دستور کار طراحی و دکوراسیون داخلی بهترین کلینیک اوزون تراپی قرار بگیرد. از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به هزینه منصفانه ارائه خدمات اشاره کرد. بهترین کلینیک اوزون تراپی باید با بیمه‌های درمانی ارتباط و تعامل سازنده‌ای برقرار کند تا بخشی از هزینه‌های درمانی بیمار را تقبل کنند و بیمار به جز بهبود، دغدغه دیگری نداشته باشد.

نتیجه گیری و جمع بندی

پیدا کردن بهترین کلینیک تزریق اوزون برای دیسک کمر سخت نخواهد بود اگر بهترین پزشکان مغز و اعصاب را بشناسید و مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم را در نظر بگیرید. اوزون تراپی یک روش درمانی کم خطر، بی عارضه با اثر درمانی فوری و هزینه‌ای مناسب است که می‌تواند جایگزینی مطمئن و ایمن برای عمل‌های جراحی پر ریسک و خطرناک باشد.

 

Rate this post

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب تهران _ بهترین کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب سعادت آباد _ کلینیک مغز و اعصاب کودکان تهران _ کلینیک مغز و اعصاب غرب تهران _ متخصص مغز و اعصاب _ بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران _ داخلی مغز و اعصاب _ متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ بهترین متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ متخصص مغز و اعصاب کودکان _ کلینیک روانشناسی _ بهترین کلینیک روانشناسی تهران _ کلینیک روانشناسی تهران _ مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ کلینیک شبانه روزی مغز و اعصاب _ متخصص مغز و اعصاب سعادت آباد _روانپزشک سعادت آباد