021-22388301 __021-22388302

تهران , سعادت آباد ,خیابان سرو شرقی , خیابان مجد

مرکز جراحی سعادت آباد طبقه پنجم

بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی کجاست؟

بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی کجاست؟

زمانی که متخصص مغز و اعصاب برای شما آزمایشی خاص تجویز می‌کند، اولین موردی که ممکن است برای آن اقدام کنید، پیدا کردن مرکزی معتبر با تجهیزاتی باکیفیت است. برای یافتن بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی می‌توانید تحقیقاتی را بر روی سایت‌های اینترنتی و نظرات کاربران انجام دهید. همچنین مشورت گرفتن از دوست و آشنا نیز گزینه مناسبی برای پیدا کردن مرکزی معتبر و شناخته شده است. سونوگرافی عروق مغزی ، یکی از این موارد خاص است که برای انجام آن باید حتما به کلینیک مغز و اعصاب مجهز مراجعه کنیم.

کلینیک تست های تشخیصی مغز و اعصاب طبیب در رابطه با انجام سونوگرافی عروق مغزی در خدمت شما مراجعان گرامی میباشد.

بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی کجاست؟

در حال حاضر در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی مشغول به فعالیت هستند. تعداد زیادی از این مجموعه‌ها به بهترین تجهیزات و دستگاه‌ها مطابق با دانش و فناوری روز دنیا، مجهز شده اند. برای مراجعه به این مراکز، باید موارد مختلفی را با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت مرکزی با بهترین تجهیزات و شرایط را انتخاب کنیم.

 

مرکز سونوگرافی عروق مغزی

ویژگی‌های بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی

تجهیزات پیشرفته

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک مرکز سونوگرافی عروق مغزی خوب، مجهز بودن آن به پیشرفته‌ترین تجهیزات و دستگاه‌ها است. به این دلیل که تجهیزات جدید از امکانات بیشتری برخوردار بوده و نقش مهمی در تشخیص عارضه‌ها و بیماری‌های مختلف دارند.

همراه شدن با فناوری روز

از دیگر مواردی که هنگام انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی باید به آن توجه داشته باشیم، مطابقت داشتن دانش و عملکرد تجهیزات مرکز با دانش و فناوری روز دنیا است.

احساس امنیت در مرکز سونوگرافی

بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی، مکانی است که بیمار با مراجعه به آن و حضور در مرکز، احساس امنیت و آرامش دارد. معمولا وضعیت بیماران با کمی استرس همراه است که در صورت وجود امنیت در مرکز درمانی، بیمار نیز احساس آرامش می‌کند. همچنین دکوراسیون محیط و انرژی که در آن جریان دارد نیز به کاهش استرس و اضطراب مراجعه کنندگان کمک زیادی خواهد کرد.

هزینه سونوگرافی عروق مغزی

هزینه‌ها با توجه به دولتی و خصوصی بودن مرکز درمانی، متفاوت بوده و افراد با توجه به بودجه و بیمه درمانی می‌توانند به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. با این حال مجموعه‌های زیادی وجود دارند که بدون توجه به تعرفه‌ها و هزینه‌های عرف، مبالغ هنگفتی از بیماران دریافت می‌کنند. به همین جهت برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی به این موضوع نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. مراکز معتبر و شناخته شده، بر اساس اصول جلو می‌روند. آن‌ها هزینه‌های درمان را به شکلی تعیین می‌کنند که از عرف معمول خارج نشده و درصد بیشتری از افراد بتوانند هزینه مورد نظر را پرداخته و آزمایش لازم را انجام دهند.

تیم پزشکی حرفه ای

هر مرکز درمانی باید از افرادی باتجربه، متخصص و ماهر تشکیل شده باشد. در واقع یکی از پایه‌های مهم بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی، حضور کارشناسان و متخصصانی است که در حرفه خود تجربه و مهارت کافی دارند.

 

سونوگرافی داپلر عروق مغزی چیست ؟

یکی از آزمایش‌هایی که در مرکز سونوگرافی عروق مغزی انجام می‌شود، سونوگرافی داپلر است. در این آزمایش که به کمک تجهیزات پیشرفته، روشی کاملا ایمن محسوب می‌شود، خون رسانی به مغز مورد بررسی قرار گرفته و همچنین متخصصان جریان خون در گردش بین عروق مغزی و وضعیت باز یا بسته بودن رگ‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند.

 

سونوگرافی عروق مغزی چیست

در سونوگرافی داپلر مواردی مانند وضعیت گرفتگی عروق مغزی ، جریان خون در گردش مغز، علت سرگیجه یا سردردهای شدید، بررسی وضعیت کودکان مبتلا به کم خونی و… مورد بررسی قرار‌ می‌گیرد. همچنین از این روش برای بیمارانی که به چربی خون، دیابت نوع دوم و فشار خون بالا مبتلا هستند نیز استفاده می‌شود.

افرادی که سابقه جراحی مغز و اعصاب یا سکته مغزی داشته اند، هر چند وقت یک بار باید تحت نظر پزشک مورد معاینه قرار بگیرند. به کمک سونوگرافی عروق مغزی وضعیت رگ‌های خونی موجود در مغز بررسی شده و در صورت وجود خطر برای این دسته از افراد، اقدامات لازم انجام می‌شود.

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی باید به تجهیزاتی پیشرفته و استاندارد جهت انجام سونوگرافی داپلر مجهز باشد. در این روش از سونوگرافی بیمار باید بر روی یک تخت به صورت کاملا آرام دراز می‌کشد. در سونوگرافی داپلر همچون سایر روش‌ها مایعی از جنس ژل بر روی ناحیه مورد نظر ریخته می‌شود.

در مرحله بعد پزشک متخصص مغز و اعصاب دستگاهی تحت عنوان مبدل را بر روی پوست کشیده و حرکت می‌دهد. در واقع این دستگاه امواج را به ناحیه مورد نظر در بدن ارسال کرده و گردش خون در جریان را تجزیه و تحلیل می‌کند. بر اساس نحوه حرکت سلول‌های خونی، امواج تحت تاثیر قرار گرفته و تغییر می‌کنند.

پزشک حرکت امواج را بر روی مانیتور مشاهده کرده و نتیجه را ثبت می‌کند. در نهایت نیز پس از گذشت مدت زمانی بین 30 دقیقه تا یک ساعت، سونوگرافی به پایان‌ می‌رسد.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

کشور ما ایران در زمینه پزشکی به پیشرفت و دستاوردهای متعددی رسیده است. خوشبختانه در حال حاضر تجهیزات و امکانات متناسب با تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف در مراکز درمانی سراسر کشور وجود دارد. با این حال برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب از انجام آزمایش‌های مختلف ما نیاز به تحقیق بیشتر در مورد مراکز درمانی و متخصصانی داریم که در این مجموعه‌ها فعالیت می‌کنند. در این مطلب به مهمترین ویژگی‌های بهترین مرکز سونوگرافی عروق مغزی پرداختیم. شما می‌توانید با استناد به موارد ذکر شده در این محتوا و همچنین تحقیق و بررسی شخصی، مرکزی با بهترین امکانات مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات را انتخاب کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب تهران _ بهترین کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب سعادت آباد _ کلینیک مغز و اعصاب کودکان تهران _ کلینیک مغز و اعصاب غرب تهران _ متخصص مغز و اعصاب _ بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران _ داخلی مغز و اعصاب _ متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ بهترین متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ متخصص مغز و اعصاب کودکان _ کلینیک روانشناسی _ بهترین کلینیک روانشناسی تهران _ کلینیک روانشناسی تهران _ مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ کلینیک شبانه روزی مغز و اعصاب _ متخصص مغز و اعصاب سعادت آباد _روانپزشک سعادت آباد