021-22388301 __021-22388302

تهران , سعادت آباد ,خیابان سرو شرقی , خیابان مجد

مرکز جراحی سعادت آباد طبقه پنجم

بهترین مرکز برای بوتاکس میگرن در تهران

بهترین مرکز برای بوتاکس میگرن در تهران

استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن مزمن در بزرگسالان بالاتر از 18 سال تایید شده است. اگر فردی مبتلا به دردهای مزمن میگرن باشد و هیچ کدام از داروهای تجویزی متخصص مغز و اعصاب ، تاثیر مثبتی بر روی او نداشته باشد، ممکن است پزشک، بوتاکس را برای درمان پیشنهاد دهد. اما ممکن است این سوال مطرح شود که کجا و در چه مرکز درمانی این کار انجام می‌شود و یا بهترین مرکز بوتاکس میگرن چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی باید داشته باشد. در این مطلب سعی کرده‌ایم پاسخگوی این پرسش‌ها باشیم.

کلینیک داخلی مغز و اعصاب

چه نوع سردردی به بوتاکس بهتر پاسخ می‌دهد؟

استفاده از بوتاکس در درمان میگرن مزمن، به ویژه در افرادی که به مدت 15 روز یا بیشتر در ماه مبتلا به سردرهای مزمن میگرنی هستند، می‌تواند کارآمد و موثر باشد. در صورتی که فردی کمتر از 15 روز در ماه دچار سردرد میگرنی شود، پزشکان بوتاکس را توصیه نمی‌کنند. بنابراین، بهتر است خودسرانه به دنبال تزریق بوتاکس و انجام آن در بهترین مرکز بوتاکس نباشید! مشورت با پزشکان متخصص در زمینه مغز و اعصاب در کلینیک مغز و اعصاب که به طور تخصصی در زمینه تزریق بوتاکس مهارت داشته باشند، می‌تواند در انتخاب شیوه درمانی مناسب راهگشا باشد.

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

مهارت پزشک

متخصصانی که در زمینه اختلالات سیستم عصبی آموزش دیده‌اند، به آن‌ها نورولوژیست یا متخصص مغز و اعصاب گفته می‌شود. آن‌ها محققانی هستند که در زمینه درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم عصبی از جمله میگرن تخصص دارند. اگر فردی قصد انجام بوتاکس برای درمان میگرن را دارد، باید به دنبال متخصص سردرد یا متخصص مغز و اعصاب خوب در بهترین کلینیک سردرد باشد. متخصصی که در این زمینه، مهارت‌ها و تبحر لازم را دارد؛ در دوره‌های آموزشی مختلف و کنفرانس‌های علمی در داخل و خارج کشور شرکت می‌کند تا از جدیدترین و به‌روزترین اطلاعات پزشکی در زمینه بوتاکس می‌گرن برخوردار باشد و از طرف دیگر فردی متخصص و ماهر در انجام بوتاکس میگرن است. همچنین،  پرسش از پزشک در مورد تعداد آمپول‌هایی که تزریق خواهد کرد و اینکه تزریق دقیقاً در چه نواحی انجام می‌شود، می‌تواند در کاهش استرس بیمار تاثیرگذار باشد.

بهترین متخصص مغز و اعصاب برای تزریق بوتاکس

نحوه برخورد پزشک و کادر درمانی

از جمله خصوصیات مهمی که بهترین مرکز بوتاکس باید داشته باشد،  نحوه برخورد پزشک و کادر درمانی است. صبر و حوصله پزشک در حین انجام معاینه، پاسخ به سوالات بیماران، نحوه برخورد با همراهان و خود بیمار، به ویژه در صورتی که مشکلی برای بیمار اتفاق بیافتد، از جمله مهم‌ترین مواردی است که تقریباً اکثریت مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی به آن توجه می‌کنند. از طرف دیگر، اخلاق پزشکی هم حکم می‌کند که پزشک با مراجعه‌کنندگان خود رفتار مناسبی داشته باشد تا هم موجبات کاهش استرس در بیمار فراهم گردد و هم مدیریت بهتری در تشخیص و یا بروز مشکلات ناشی از بوتاکس می‌گرن داشته باشد.

 

بوتاکس سردردهای میگرنی

تخصص و رتبه‌بندی مرکز درمانی

بهترین مرکز بوتاکس می‌گرن، مرکزی است که در آن متخصصان مغز و اعصاب باتجربه، در زمینه تشخیص و درمان میگرن و انواع دیگر سردرد مشغول به کار هستند و هر ساله بسیاری از افرادی که برای درمان میگرن، نیاز به درمان با بوتاکس دارند را معالجه می‌کنند. حقیقت این است که یکی از راه‌های تشخیص بهترین مرکز بوتاکس می‌گرن این است که به آمار رضایتمندی مراجعه‌کنندگان به مرکز درمانی رجوع شود. این کار می‌تواند از طریق مطالعه نظرات مراجعه‌کنندگان که در سایت مرکز درمانی و یا سایر سایت‌های پزشکی ثبت شده است، صورت گیرد. البته، پرس و جو در خصوص مهارت کادر پزشکی در این مراکز، از طریق افراد مختلفی که در این مراکز مشغول به کار هستند، بیمارانی که تجربه درمانی خود را مطرح می‌کنند، پرستاران و سایر پیراپزشکانی که در آن مرکز و یا سایر مراکز مشغول به کار هستند، می‌تواند موثر باشد.

مکان و موقعیت مرکز درمانی

از جمله خصوصیاتی که باعث می‌شود تا یک مرکز درمانی به عنوان بهترین مرکز بوتاکس می‌گرن انتخاب شود این است که در موقعیت مکانی مناسبی قرار داشته باشد،  از لحاظ دسترسی به سیستم حمل و نقل راحت باشد، در مکان پُرازدحام و یا در منطقه پُرترافیک قرار نداشته باشد و دارای پارکینگ باشد. مراکز درمانی با این خصوصیات، معمولاً مراجعه‌کنندگان بیشتری دارند. به ویژه در صورتی که بعد از چند روز، به هر دلیلی فرد بعد از تزریق بوتاکس، دچار عوارض جانبی اورژانسی شود، امکان دسترسی سریع به مرکز درمانی فراهم می‌شود.

هزینه‌ها و بیمه

امروزه، با توجه به تقاضای مردم جهت استفاده از بیمه‌های تکمیلی مختلف، بهتر است کلینیک‌ها یا مراکز درمانی که خدمات بوتاکس می‌گرن را ارائه می‌دهند با شرکت‌های بیمه مختلف طرف قرارداد باشند. این موضوع، موجب می‌شود تا افراد بیشتری به این مراکز مراجعه کنند تا مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نشوند. از طرف دیگر، در صورتی که بیماران طرف قرارداد با بیمه خاصی نباشند، معمولاً سعی می‌کنند برای کاهش هزینه به مراکز درمانی مراجعه کنند که مجبور به پرداخت هزینه‌های درمانی گزاف نباشند. از این رو، بهتر است مراکز درمانی به ویژه مراکز خصوصی، در دریافت هزینه درمانی بوتاکس میگرن منصفانه‌تر برخورد کنند.

نوبت‌دهی

مراکز درمانی که به ویژه خدمات بوتاکس می‌گرن را ارائه می‌دهند، بهتر است سیستم نوبت‌دهی منظمی داشته باشند تا هم در وقت بیماران صرفه‌جویی شود و هم موجبات رضایتمندی بیماران فراهم گردد. معمولاً یکی از مهم‌ترین مواردی که بیماران به آن توجه می‌کنند، نوبت‌دهی منظم در مطب و یا کلینیک و به طورکلی مراکز درمانی است. نوبت‌دهی منظم، علاوه بر ایجاد نظم در مرکز درمانی در فراهم کردن آرامش برای بیماران نیز موثر است.

رعایت بهداشت محیط و ابزار

از دیدگاه بهداشت محیط، بهترین مرکز درمانی بوتاکس می‌گرن، مرکزی است که از لحاظ رعایت بهداشت و نظافت محیط مناسب باشد. بوتاکس می‌گرن به دلیل حساسیتی که دارد، باید در محیطی تمیز و با وسایل کاملاً استریل انجام شود تا از بروز هر گونه عوارض جانبی ناخواسته جلوگیری شود.

ارائه خدمات و امکانات مناسب

محیطی که بیمار به آن وارد می‌شود، باید علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، دارای فضای مناسب، امکانات رفاهی خوب، پرسنل عالی، تهویه مناسب، اتاق معاینات معقول، سرویس بهداشتی تمیز و… باشد. توجه به هر کدام از این نکات می‌تواند در جلب نظر مخاطب و انتخاب آن مرکز درمانی به عنوان بهترین مرکز توسط مخاطبان موثر باشد. برای مثال، ممکن است ظرف چند ساعت تا چند هفته پس از دریافت بوتاکس، ضعف قدرتی یا ضعف عمومی عضلانی، مشکلات بینایی یا سرگیجه در فرد ظاهر شود. اگر این اتفاق رخ داد، بهتر است فرد از انجام رانندگی خودداری کند، با ماشین‌آلات کار نکند و از انجام فعالیت‌های خطرناک اجتناب نماید. معمولاً بعد از تزریق بوتاکس، بیمار در همان مرکز درمانی برای مدتی تحت نظر قرار می‌گیرد تا در صورت بروز هر کدام از موارد یادشده بلافاصله اقدامات لازم انجام شود.

بنابراین، از دیگر خصوصیات بهترین مرکز بوتاکس این است که در صورت بروز اثرات جانبی بعد از تزریق، بتواند امکانات رفاهی مناسب جهت بستری شدن احتمالی، خدمات سرپایی و… را به بیماران ارائه دهد.

پشتیبانی بیماران

تزریق بوتاکس برای درمان می‌گرن ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد کند که زندگی فرد را با تهدید مواجه سازد. مراکز درمانی باید در صورت بروز هر مشکلی برای بیمار و در هر زمانی، بلافاصله به او یاری رسانند و خدمات و پشتیبانی‌های لازم را به بیماران ارائه دهند. از جمله مشکلات بعد از تزریق بوتاکس شامل: مشکلات بلع، مشکلات گفتاری، مشکلات تنفسی، ضعف مرتبط با عضلات و… است. اگر این مشکلات قبل از تزریق وجود داشته باشد، فرد در معرض بالاترین خطر قرار دارد. مشکلات بلع ممکن است چندین ماه ادامه داشته باشد. بنابراین، اقدامات لازم مراکز درمانی، می‌تواند جهت بهبود عملکرد بیمار بسیار موثر باشد.

نقش پرسنل، کادر درمانی

نقش پرسنل و کادردرمانی نیز در مراکز بوتاکس می‌گرن بسیار مهم است. برای مثال، از جمله مشکلاتی که می‌تواند از عوارض جانبی تزریق بوتاکس باشد، اثر سم بوتولینوم است که ممکن است نواحی دور از محل تزریق را تحت تأثیر قرار دهد و منجر به بروز علائم جدی از جمله از دست دادن قدرت و ضعف کلی عضلانی شود. دوبینی، تاری دید، افتادگی پلک، گرفتگی صدا یا تغییر صوت، مشکل در بیان صحیح کلمات، عدم کنترل مثانه، مشکلات تنفسی، اختلالات بلع و غیره از دیگر مواردی است که در صورت بروز آن‌ها باید به مراکز درمانی مراجعه نمود. البته، شایان ذکر است در صورتی که بوتاکس در دوز توصیه شده برای درمان میگرن مزمن استفاده شود، انتشار بوتولینوم، دور از محل تزریق مشاهده نخواهد شد.

فوریت‌های پزشکی

تجهیز مراکز درمانی به بخش فوریت‌های پزشکی از دیگر خصوصیات مرکز بوتاکس می‌گرن است تا در صورت بروز عوارض جانبی بعد از تزریق بوتاکس،  بتواند به موقع به یاری بیماران بشتابد. در صورتی که علائم مشاهده شده در فرد پایدار باشند، باید از تزریق دوزهای دیگر بوتاکس اجتناب شود.

نتیجه گیری و جمع بندی

به طورکلی، عنوان بهترین مرکز بوتاکس میگرن و یا به طورکلی هر مرکز پزشکی دیگر، به طور ویژه با توجه به نظرات مراجعه‌کنندگانی است که به مراکز درمانی مراجعه داشته‌اند. معمولاً از جمله موارد مهمی که بیماران برای مراجعه به مراکز پزشکی به آن توجه می‌کنند عبارتند از: تخصص و توانایی پزشک، قرارداد مرکز با بیمه‌های مختلف، نحوه برخورد پزشک و دیگر پرسنل درمانی، امکانات و تجهیزات مرکز و بسیاری از موارد دیگر که در این مطلب به آن‌ها پرداخته شد. بنابراین، بهتر است مراکز درمانی مختلف، جهت بهبود کارایی خود و رضایت بیماران به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شد، بیشتر توجه کنند.

Rate this post

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب تهران _ بهترین کلینیک مغز و اعصاب _ کلینیک مغز و اعصاب سعادت آباد _ کلینیک مغز و اعصاب کودکان تهران _ کلینیک مغز و اعصاب غرب تهران _ متخصص مغز و اعصاب _ بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران _ داخلی مغز و اعصاب _ متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ بهترین متخصص داخلی مغز و اعصاب تهران _ متخصص مغز و اعصاب کودکان _ کلینیک روانشناسی _ بهترین کلینیک روانشناسی تهران _ کلینیک روانشناسی تهران _ مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ بهترین مرکز نوار عصب و عضله در تهران _ کلینیک شبانه روزی مغز و اعصاب _ متخصص مغز و اعصاب سعادت آباد _روانپزشک سعادت آباد